Vinný lístek

Dovozová vína


Bílá

WELSCHRIESLING, r. 2020 (RAKOUSKO)

Tento květinový delikátní Ryzlink vlašský s nízkým obsahem alkoholu vám přinese osvěžení. Jev hodný jako aperitiv. Jak říká sám majitel vinařství Werner Hauser, probouzí ve vás touhu po životě.

Cena: 590,- Kč

SAURÜSSEL Grüner Veltliner (RAKOUSKO)

Suchý, svěží a lehký Veltliner je vhodný jako aperitiv, k lehčím předkrmům.

Cena: 590,- Kč

CASANOVA WEISS, r. 2020 (RAKOUSKO)

Toto ovocné víno je vyrobené z odrůdy Muškátu a Sauvignonu. Sladší víno s vůní meduňky a chutí sladkých fíků vhodné k sladkým desertům nebo pokud si chcete dopřát něco zvláštního.

Cena: 595,- Kč

SAUVIGNON BLANC, r. 2020 (RAKOUSKO)

Klasický Sauvignon s kopřivovými tóny, ale také ve vůni můžeme najít tóny angreštu a bezového květu. Skvěle se hodí ke kozím sýrům, kořeněným jídlům, k bílým masům se smetanovými omáčkami a rybám.

Cena: 649,- Kč

WEINVIERTEL DAC, GRÜNNER VELTLINER, r. 2020 (RAKOUSKO)

Klasický Rakouský mladý Veltlín s nádechem pepře s ovocnou chutí manga a banánu. Jeho vyvážená chuť se hodí k chřestovým specialitám, grilovaným rybám nebo těstovinám, ale i samotné v dobré společnosti.

Cena: 595,- Kč

PINOT GRIGIO DELLE VENEZIE DOP (ITÁLIE)

Nejoblíbenější odrůda bílěho vína ovocného zážitku a suché chuti. S klasickými vůněmi hrušek a nádechem broskví.

Cena: 0,7l 650,- Kč


Červená vína

ZWEIGELTREBE, r. 2019 (Rakousko)

Lehčí červené víno vyšlechtěné křížením odrůd Svatovavřineckého a Frankovky. Ve vůni je víno spíše ovocné s aroma švestek, třešní a čokolády. Skvěle se hodí k červeným masům a sýrům tvrdší konzistenze.

Cena: 590,- Kč

PRIMITIVO PUNTA AQUILA SALENTO (Itálie Salento)

Tmavě rubínová barva. Plné víno ukazující éterické voňavé poznámky.Vůně a nuance třešní v brendy,moruše,borůvky,černý rybíz, tabák, zázvor, černý pepř a bylinky.

Cena: 0,3l  450,- Kč / 0,7l  689,- Kč


Šumivá vína

Bohemia sekt demi

Cena: 319,- Kč

Bohemia sekt brut

Cena: 329,- Kč

Růžové víno

ROSÉ, r. 2020 ( RAKOUSKO )

Růžové víno vyrobené z odrůdy Zweigeltrebe je velice osvěžujícím vínem s vůní lesních jahod vhodné pro teplé dny a večery. Motto majitele vinařství je ,,Leben macht Spass,,: ,,Život je zábava,, a s tímto vínem to jde skvělě!

Cena: 0,7l - 490,- Kč


Prosecco

PROSECCO RIZZARDI EXTRA DRY (Itálie Treviso)

Hrozny sbírány dobře zrány, stejně jako jejich osvědčení a důvěryhodní pěstitelé. Produkce na chladnějších vinicích na svahu kolem Soliga.

Cena: 0,7l - 390,- Kč

PROSECCO TENUTA BERNI BRUT (Itálie)

Lehké a svěží, postavené na primární chuti a vůni čerstvého zahradního ovoce a květin. Chuť jemná, vyvážená a dobře srozumitelná.

Cena: 0,7l - 379,- Kč

Champagne (Francie)

Dle nabídky

Cena: 2400,- Kč